Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nieodpłatna pomoc prawna

Zapisy na nieodpłatną pomoc prawną online

Bezpłatna porada prawna on-line prowadzona przez Fundację Tugatus Pro Bono

Edukacja prawna


Akty prawne NPP

Polecane strony i artykuły

PDFCo obejmuje Nieodpłatna Pomoc Prawna.pdf


Aktualności

PDFZałącznik - wykaz planowanych dyżurów.pdf

PDFRegulamin pracy Komisji Konkursowej.pdf


Komunikat  Starosty Ostrołęckiego

z dnia 4 stycznia 2021 r.

w sprawie funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego.

W związku z obowiązującym stanem epidemii informuję, że w dalszym ciągu zawieszone zostają do odwołania osobiste wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej  oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego od dnia 4 stycznia 2021r. odbywać się będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość tj.: telefonicznie lub e-mailem.   W celu skorzystania z porad nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy przesłać na adres: npp@powiatostrolecki.pl skan lub zdjęcie wniosku   o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. W sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub porady obywatelskiej może złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego telefonicznie pod numerem telefonu: 731 407 207, a następnie oczekiwać na wyznaczenie terminu porady.

Starosta Ostrołęcki
Stanisław Kubeł

PDFWniosek o udzielenie NPP.pdf


DOCXLISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA DOSTĘPNEGO DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU OSTROŁĘCKIEGO 2021_aktualizacja.docx
 

PDFLista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnego dla mieszkańców Powiatu Ostrołęckiego.pdf


PDFWykaz dyżurów w punktach przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2021 r..pdf


Komunikat Starosty Ostrołęckiego dotyczący pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu ostrołęckiego

W związku z obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii oraz działając na podstawie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.) Starosta Ostrołęcki informuje, że od 9 listopada 2020 r. do  odwołania porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będą udzielane wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (zdalnie).

W celu skorzystania z porad nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  należy zadzwonić pod numer telefonu 731 407 207 oraz przesłać na adres: skan lub zdjęcie wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego anonimową opinię można przekazać przesyłając pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Plac Bema 5, 07-410 Ostrołęka.

PDFInformacja dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniających innych osób w ciągu ostatniego roku.pdf

PDFKarta pomocy NPP.pdf


 PDFLokalizacja i harmonogram działania punktów w 2020 roku.pdf

 Komunikat w związku ze zmianą wzoru oświadczenia

 

Wersja XML